Az első családi nyaralás már a küszöbön áll. Nagyon jó végre együtt tölteni egy kis időt. De mi mindenre kell gondolnod, ha kisbabával utazol? Alábbiakban összegyűjtöttünk néhány tippet, hogy gondtalan legyen az utazás.
Megfelelő felkészülés
A nyaralás már a felkészüléssel megkezdődik: az út megtervezésével. Néhány tipp, hogyan foglalj szülő- és gyermekbarát nyaralást:
- Milyen célállomást választasz? Érdemes olyan országot választani, ahol megfelelő az alapvető higiénia és, ami gyermekeknek is biztonságos. Mindemellett jó, ha beszéled a nyelvet.
- Szállodát, apartmant vagy házat választasz? Gyermeked esténként valószínűleg korán lefekszik, ezért érdemes olyan helyet foglalni, ahol több hálószoba és nappali is van. Így még te is élvezheted egy kicsit az estét és gyermeked is zavartalanul aludhat.
- Melyik emeleten található a szállásotok, és hogyan tudjátok megközelíteni? A babakocsit naponta többször három lépcsőfokot felcipelni természetesen nem a legideálisabb. Foglaláskor gyakran kiválaszthatod a földszintet, mint preferenciát. És milyen messzi van a parkoló a szálláshelytől? Ezek csak részletek, de foglalás előtt érdemes ezekről tájékozódni.
- Vannak a baba ellátásához szükséges eszközök a célállomáson? Ilyenek például a kiságy vagy az etetőszék. Néhány szálláshelyen úgynevezett ’babybox’-ot is kölcsönözhetsz. Nagyon hasznos!
- Napközben is (többször) alszik még a gyermeked? Érdemes esetleg megnézni, hogy van-e szálláslehetőség a medence közelében. Így alvásidőben is élvezhetsz egy frissítő merülést vagy egy kis nyugodt napozást. Előre ellenőrizd, hogy mennyi a bébiőr hatótávolsága.
- Autóval vagy repülővel utaztok? Egy hosszú út úgy a babádnak, mint neked is kimerítő lehet. Alaposan mérlegeld előre, hogy megéri-e gyermekkel elutazni az adott helyre. Repültök? Akkor érdemes közvetlen járatok között keresgélni. Az átszállás meghosszabbítja az utazási időt, emellett nyugtalanabbá és bizonyos esetekben stresszesebbé teszi az utat.
Utazás babával
AUTÓ
Autóval sokkal rugalmasabb lehetsz. Magad határozhatod meg, hogy mikor álltok meg, hogy megszálltok-e valahol éjszakára. Másrészt autóval utazni fárasztóbb, mivel a külföldi autóút gyakran tovább tart. Néhány aranyszabály, ha autóval mentek:
- A jól kipihent szülő már félsiker.
- Ha lehet, indulj közvetlenül a gyermek alvásideje előtt. Így nyugodtan indulhat az utazás és az első kilométereket is könnyedén letudhatjátok.
- Próbálj rendszeres megállókat beiktatni, nagyjából két óránként. Nem tesz jót kisbabád gerincének, ha két óránál többet fekszik folyamatosan a hordozóban.
- Legyen kéznél egy „mindenes” táska és esetleg egy cumisüveg melegítő.
- Nem minden csecsemő szereti a hosszú autóutakat. Apró játékok és könyvek esetleg elterelhetik egy kicsit a figyelmét az utazásról, minél változatosabb, annál jobb!
REPÜLŐ
Repülővel mentek, akkor hamarabb értek oda a célállomásra, és a kezed is szabadon marad gyermeked szórakoztatására. Ezekkel a praktikus ötletekkel könnyebben átvészelitek majd:
- Mindig legyen kéznél a cumi és/vagy alvósbaba/kendő.
- Tereld el figyelmét játékokkal vagy könyvekkel.
- A kisbabákat is zavarhatja a nyomásváltozás. Ha közben itatod, cumizik vagy eszik, az sokat könnyíthet ennek elviselésében.
- Ha van esetleg: hordozókendőd vagy kengurud, vidd magaddal. Ha nyűgös lesz, így megvigasztalhatod.
- Hat hónaposnál kisebb babával utazol? Ezesetben előnye lehet egy hosszabb repülőútnak, hogy sokszor van babaágy is a fedélzeten.
Nagyon kellemes, gondtalan nyaralást kívánunk Neked!